Granit Halı Parke ve Halı Altı Isıtma Sistemleri Duvardan Duvara Camii – Yurt – Otel Halıları

Granit Halı Parke ve Halı Altı Isıtma Sistemleri Duvardan Duvara Camii – Yurt – Otel Halıları

 

Elektrikli Yerden Isıtma Sistemleri

Isınma ihtiyacı, insanlığın ilk zamanlarından bu yana vücut sıcaklığını dengede tutmak ve yaşamı idare etmek için en temel ihtiyaçları arasındadır. Bu nedenle teknolojinin gelişim süreciyle birlikte canlı ısınmasını sağlamak amacı doğrultusunda birçok sistem geliştirilmiştir. Bu sistemler arasında insan sağlığını tehlikeye atmayacak ve maksimum kullanım sağlayacak yöntemler sürekli olarak gelişim göstermektedir.

Son zamanlarda elektrikli yerden ısıtma filmleri de birçok mekanın ısınması amacıyla rağbet gören sistemler arasında yer almaktadır. Bu sistemler, yüksek faturalar ve düşük verim ile yaşanan ısınma problemlerini oldukça modernize bir şekilde çözüme kavuşturmuştur. Üstelik kullanımı kadar kurulumu da kolay olan halı altı ısıtıcı teknikleri, profesyonel bir firmadan alınan yardım ile kısa sürede kullanılmaktadır.

 Elektrikli Yerden Isıtma Sistemi Nedir?

Yerden ısıtma sistemleri, elektrikli ve sıvı ısıtma sistemleri olarak ikiye ayrılmaktadır. Maksimum verim ve düşük maliyet açısından elektrikli yerden ısıtma filmleri yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu sistem ile temiz, sağlıklı bir ısınma kolaylığı yanında mekan üzerinde hiçbir dağınıklık oluşumu gerçekleşmemektedir.

Halk arasında halı altı ısıtıcı sistemi olarak da bilinen bu sistem, inşaat sırasında veya dönüşüm esnasında zemin altına belli aralıklarla yerleştirilen kablolar aracılığıyla gerçekleşir. Elektrikli olmasından dolayı herhangi bir yangın ve benzeri tehlikeler konusunda sisteme oldukça önyargılı bakılmaktadır. Ancak tüm ısıtma sistemleri arasında elektrikli yerden ısıtma filmleri en korunaklı sistemdir. Kısa devre gibi herhangi bir tehlike esnasında sistem kendini devre dışı bırakmaktadır.

 Elektrikli Isıtma Sisteminin Kullanım Alanları Nelerdir?

Kullanılan cami ısıtma sistemleri arasında camilerde en çok yerden ısıtma sistemleri tercih edilmektedir. Çünkü, camilerin oldukça büyük olması her bir noktanın yeterli ve eşit bir şekilde ısınmasını zorlaştırmaktadır. Bu sebepten dolayı mekanın her bir noktasının hızlı, eşit ve aynı anda ısınmasını sağlamak için yerden ısıtma sistemleri kullanılmaktadır. Yerden ısıtmada ise cami ısıtma sistemleri arasında verimi artırdığından ve dayanıklılığı oldukça fazla olduğundan elektrikli ısıtma sistemleri tercih edilir.

Bu sayede camide ibadet eden insanların başta kış mevsimlerinde olmak üzere yaşayabilecekleri tüm problemler cami ısıtma sistemleri ile çözülmektedir. Cami gibi toplu hizmete açılan mekanlar dışında bu sistem, ev gibi daha küçük ortak kullanım alanlarına da kurulabilmektedir. 35 dereceye kadar zeminden itibaren evin tüm odaları homojen bir şekilde ısınmaktadır.

 Elektrikli Yerden Isıtma Sistemlerinin İşleyişi Nasıldır?

Mevcut halı altı ısıtıcı sisteminin ana işleyiş prensibi, zemin altına döşenen kablolar vasıtası aracılığıyla elektrik enerjisinin ısı enerjisine dönüşmesiyle işlemektedir. Sistem, zemin altındaki uygun sıklıkta ve türden kablolar, termostat ve zemin sensöründen oluşmaktadır. Kabloların, zemine ve oda tipine göre sıklığı ve türü değişim göstermektedir. Termostatlar ise zemin sıcaklığının ölçülmesinin sağlanması yanında oda için belirlenen sıcaklığa gelindiğinde sistemin kapanmasını sağlar. Tamamen teknolojik bir şekilde işleyen bu sistem, oda için belirlediğiniz sıcaklık aralığı için otomatik olarak açılıp kapanabilir.

Kabloların çalışmaya geçebilmesi için metrekare başına 150 watt enerji ihtiyacının sağlanması gerekir. Ancak mekan içerisinde başka bir ısıtma sisteminin çalışması dahilinde kablolara metrekare başına 100 watt enerji yeterli haldedir. Bu sayede enerjiden tasarruf edip, oda içerisinde her noktadan maksimum verim alınması sağlanır.