Keçeler

Isı Yalıtım Keçesi

Isı yalıtım, iki ortam arasındaki ısı geçişini büyük oranda sınırlayan ve mevsimler arası geçişte konut içerisinde bulunan insanlara avantaj sağlayan bir gelişmedir. Devlet tarafından getirilen kararnameyle artık tüm binalarda dış yalıtım yaptırmak mecburi hale gelmiştir.

 Binaların dış kısmında bulunan yalıtım sisteminin dışında, dairelerin içerisinde de belli yalıtım ürünleri kullanılmaktadır. Bu ürünlerin başında gelen keçeler de, evler gibi ortak kullanım alanlarındaki yalıtım ihtiyacına yüksek verimlilikte karşılık vermektedir. Yalnızca ısı yalıtım sisteminde kullanılmayan keçeler, ses ve su yalıtımlarında da kullanılmaktadır. Aynı zamanda halı altı koruyucu özelliğiyle sıklıkla tercih edilmektedir.

 Isı Yalıtım Keçesi Nedir?

 Evlerin içerisinde ısı kayıplarını ve yüksek ısı geçişlerini sınırlandırmak amacıyla yerden ısıtma ısı yalıtım keçesi kullanılmaktadır. Bu yalıtım sistemi, iki ortam arasındaki ısı geçişini minimum orana indirerek özellikle soğuk kış aylarında ve kavurucu yaz aylarında fayda sağlamaktadır.

 Yalıtım malzemesi olarak kullanılan keçeler genel olarak yerden ısıtma sistemleriyle beraber kullanılmaktadır. Çünkü keçeler sayesinde mekan içerisinde bulunan yerden ısıtma sisteminden daha iyi verim elde edilmektedir. Bunun dışında tavan ve yan duvarlarda da kullanılan yalıtım keçeleri, ses yalıtımı için de tercih edilmektedir.

 Isı Yalıtım Keçelerinin Sağladığı Avantajlar

 Yalıtım ürünü olan keçeler ise ayrıca ısınma giderlerinin düşmesini ve ısıtma sisteminden alınan verimin artmasını sağlar. Avantaj sağlayan yalıtım ürünlerinden olan keçeler, yalnızca yalıtım malzemesi olarak değil aynı zamanda halı altı koruyucu malzemeleri olarak da kullanılmaktadır.

 Evlerde bulunan yerden ısıtma sistemleri, taş zeminlerde daha iyi bir şekilde yukarı çıkmasından dolayı banyo ve mutfaklarda daha etkin haldedir. Ancak yerden ısıtma ısı yalıtım keçesi sayesinde parke zeminde dahi mevcut ısı kolaylıkla yukarı çıkmaktadır. Bu nedenle keçeler, yerden ısıtma sistemleri için gerekli hale gelen yalıtım ürünüdür.

 Isı Yalıtım Keçelerinin Kullanımı

 Evler içerisinde yerden ısıtma ısı yalıtım keçesi olarak kullanılan bu ürün, yerden ısıtma sistemiyle zeminden yayılan ısının yukarı çıkmasını sağlar. Kısa sürede ve herhangi bir ısı kaybı yaşanmadan parke üstüne çıkan ısı, mekan içerisinde bulunan insanlara oldukça fayda sağlayacaktır. Yerden ısıtmadaki rolü dışında halı altı koruyucu özelliğiyle herhangi bir darbeye karşı oldukça dayanıklıdır.

 Çevre dostu özelliği yanında kurulumu da oldukça kolay olan ısı yalıtım keçeleri, yerden ısıtma sisteminin kurulum aşamasında yardımcı ürün olarak yerleştirilir. Ses yalıtım özelliğini de barındıran bu ürünler, oda içerisinde yazların serin kışların da sıcak geçmesini sağlayarak enerji tasarrufunu amaçlar.

 

Halı altı Keçe – Halı altı koruyucu
Halı altı Keçeleri halınızın ömrünü uzatır.
Halıları korur ve aynı zamanda ısı ve ses yalıtımı için etkilidir.
Halı altı ısıtma ve halı altı koruyucu keçe  Cami ve Mescit halılarımızın montajında tamamlayıcı ürünler haline geldi.
Ürünlerimiz Türkiye ve dünya standartlarında kalite belgelidir.

 
Ürün Görselleri

 

Ürün Sipariş Formu