Ahşap Oyma Kapılar

Ahşap Oyma Kapılar

Ahşap Oyma Kapılar

Oymacılık sanatı çok eski zamanlara dayanmaktadır. Özellikle Osmanlı Devletinde ahşap oyma yapımları oldukça popülerdi. Ahşap oyma sanatı ilk olarak Selçuklu devletinde kullanılmaya başlamıştır. Daha sonra Osmanlı devletinde de oldukça popüler olmuştur.

 Ahşap oyma sanatı günümüzde de çok sık kullanılan yöntemlerden biridir. Özellikle Ahşap oyma kapılar çok fazla tercih edilmektedir. Ahşap oyma kapılar ince işçilik ile üretilen ürünlerdir ve çok fazla emek istemektedir. Çok eski zamanlardan beri yapılan oymacılık günümüze kadar değişimler göstererek gelmiştir.

 Oymacılık Teknikleri

 Pek çok ahşap oyma kapılar tasarlanmaktadır. Geleneksel bir tarz için bu kapılar çok fazla tercih edilmektedir. Pek çok mekanda bu kapılar kullanılarak otantik bir görünüm elde etmek mümkündür. Ahşap oyma yöntemi ile üretilen kapılar oldukça şık bir görünüme sahiptir. Ahşap oyma kapıları seri üretim ile üretmek mümkün değildir. Çünkü el ile oyma işlemi yapıldığı için her kapının kendine özgü bir modeli vardır ve her kapı özgündür.

 Ahşap kapılar pek çok mekanda kullanılabilmektedir. Özellikle cami ahşap kapılar çok tercih edilmektedir. Camilerin eşsiz güzelliği ile cami ahşap kapılar mükemmel bir uyum sağlamaktadır.

 Ahşap Kapıların Üretimi

 Tüm cami ahşap kapılar özel istek üzerine üretilmektedir. El emeği olan bu kapıların görünüşleri çok şık ve zariftir. Ahşap oyma kapılar camilerin atmosferine uyum sağlayan en güzel kapılardır. Oyma işlemleri yapılırken kapıların oyma kısımları güzel bir şekilde doldurulmaktadır.

Ahşap Oyma Kapılar farklı el işçiliği ve değişik tasarımlarla camilerimize güzel görünürlük katıyoruz. Cami kapısı modelleri içerisinde; göbekli kündekari kapı, kare kündekari kapı modelleri, oyma yazılı kapı modellerinin her çeşidini firmamızın özel işçiliğinde görebilirsiniz.Cami Kapıları farklı geometrik desenlerden yapılır. Kare, dikdörtgen, altıgen çeşitleriyle, ahşap işçiliği birleştirilmiş tasarımlar, camilerin görüntüsüne uyacak modellerdir.

Ürün Görselleri

 

Ürün Sipariş Formu