Parke Altı Isıtma Sistemi

Parke Altı Isıtma Sistemi

Parke Altı Isıtma Sistemleri

Isınma, en çok kış aylarında etkisini gösteren ve yaşam kalitesi için belli derecelerde bulunması zorunlu olan bir ihtiyaç türüdür. Son yıllarda ev ve iş yerleri gibi mekanlarda bu ihtiyacın karşılanması için gelirin büyük bir bölümü harcanmaktadır. Bu durum da çok nüfuslu aileler ve düşük gelirli aileler için büyük bir mağduriyete davetiye çıkarır niteliktedir.

 Gelişen teknolojiden nasibini alan parke altı ısıtma sistemi de başta kış ayları olmak üzere, insanların ısınma problemlerini gidermek adına geliştirilmiştir. Bu sistem, ekonomik mağduriyetlerin önüne geçip, sistemden maksimum verim elde edilmesini sağlamaktadır. Sektör pazarlarında bulunan markalar ile parke altı ısıtma sistemleri fiyatları çeşitlilik göstermektedir. Uygun bir seçim ile sahip olunan konut veya iş merkezine uygulama amacıyla bu sistem kolaylıkla sahip olunabilmektedir.

 Parke Altı Isıtma Sitemleri Nedir?

 Ev, iş yerleri veya bunların dışında çoklu ortak kullanım alanlarında son yıllarda parke altı ısıtma sistemi tercih edilmektedir. Parke ve zemin altlarında, iki ana farklı ısıtma sistemi bulunmaktadır. Bunlar elektrik kabloları ve sıcak su boruları olarak isimlendirilmektedir. Zemin altına borular ile kurulan sıcak su boru sistemi, sirkülasyon sayesinde yerden ısıtma sağlamaktadır. Yaklaşık 60 dereceye kadar mekanın sıcaklığını yükseltebilmektedir. Bu sisteme sahip bir mekan içerisinde her noktada tek tip sıcaklık hissedilmemektedir.

 Bir diğer parke altı ısıtma sistemi olan elektrik kabloları, bulunulan mekanda yüksek verim elde edilmesini sağlamaktadır. Zemin altına elektrik kablolarının dizilmesi ile oluşturulan sistem, elektrik enerjisinin ısı enerjisine dönüşmesini sağlar. Bu sistem sayesinde, düşük maliyetler ile en zorlu kış aylarını bile arzuladığınız sıcaklıkta atlatabilirsiniz. Mevcut parke altı elektrikli ısıtma sistemleri içerisinde sağlanan bir diğer avantaj, belirlenen sıcaklığın mekanın her noktasında ve aynı derecede hissedilmesini sağlamasıdır.

 Parke Altı Elektrikli Isıtma Sistemlerini Tercih Etmek Güvenilir Mi?

 Parke altına kurulan elektrikli ısıtma sitemleri, kablolar aracılığı ile kurulduğundan dolayı oldukça önyargı oluşturmaktadır. Ancak piyasa üzerinde bulunan tüm ısıtma sistemleri ile karşılaştırıldığında parke altı elektrikli ısıtma sistemleri oldukça güvenilir ve en çok kullanım alan ürün olmaktadır. Güvenilirliğinin yanında kullanımının da kolay olduğu bu sisteminin kurulumu bir o kadar sorunsuzdur. Piyasa üzerinde çeşitli parke altı ısıtma sistemleri fiyatları ile bu sisteme rahatlıkla sahip olunabilmektedir.

 Sistem, üç tip ürünün birlikte sağladığı çalışma doğrultusunda oluşmaktadır. Bu ürünler; elektrik kabloları, termostat ve zemin sensörüdür. Termostat, kablolar vasıtası ile elektrik enerjisinin ısı enerjisine dönüşmesi ardından zemine ait sıcaklığın ölçülmesini sağlar. Bu sıcaklık, kullanım sağlayacak kişi tarafından elektronik olarak ayarlanabilir ve mekan içerisinde belirlenebilen sıcaklık sabit tutulabilir. Güvenilir parke altı elektrikli ısıtma sistemleri hiçbir bakım gerektirmez ve tüm sistemler içerisinde en dayanıklı olandır.

 Parke Altı Elektrikli Isıtma Sistemlerinin Sağladığı Kolaylıklar

 Öncelikle sistem, parke altı ısıtma sistemleri fiyatları ile müşterilerinin cebini yakmayacak çeşitliliktedir. Sistemi kişisel olarak edinebileceğiniz gibi profesyonel bir firmadan yardım da alabilirsiniz. Kurulum aşamalarının da problemsiz olmasının yanında sistemi edinecek kişilere bir firmadan yardım almaları tavsiye edilmektedir. Nedeni, kabloların ve diğer ürünlerin diziliminde hata payına yer vermemek ve kullanım aşamasında sistemden maksimum verim elde edebilmek içindir.

Parke altı ısıtma karbon film ile mümkündür. Burada ısıya dayanıklı parke olması gerekmektedir. Camilerde de parke altında da kontrollü termostatlar vasıtası ile mükemmel çözümler sunulur.

Parke altı ısıtma sistemi ekonomik ve kalıcı bir çözümdür. Maliyeti daha düşüktür. Alandan tasarruf sağlar. Panel radyatörleri yoktur. 

Çok ince olması ve basit montajı sayesinde, uygulama son derece kolay ve konforludur. Su basmasından etkilenmez Klasik ısıtma sistemleri önce havayı sonra insanı ısıtırken,Karbonik Isıtıcı Filmleri önce insanı ısıtır.

 
Ürün Görselleri

 

Ürün Sipariş Formu