Vaaz Kürsü ve Müezzinlik

Vaaz Kürsü ve Müezzinlik

Vaaz Kürsüsü İmalatı

Camiler, ibadet mekanlarımızdan biridir. Camilerde, mihrap, minber ve vaaz kürsüsü gibi bölümler bulunur. Mihrap, imamın namazda durduğu yere denirken; minber, bayramda konuşma yaptığı, merdivenli yerin ismidir. Vaaz kürsüsü, vaaz verilen kısımdır. İmamın yanında müezzin de görev alır. Müezzin, ezan, sela, tesbihat okuyan kişidir.

 Vaaz kürsüsü imalatı ile vaaz kürsüleri oluşturulur. Vaaz kürsüsü imalatı için gereken özellikler vardır. Vaaz kürsüsü imalatı dikkat ve beceri isteyen bir iştir. Vaaz kürsüsü Ankara ile en güzel cami için gerekli olan her şeye bizler aracılığıyla siz sahip olun. Vaaz kürsüsü Ankara her daim güler yüzle hizmet vermekteyiz.

 Vaaz kürsü ve Müezzinlik önemli bir makamdır. Müezzin, imam olmadığı anlarda imamete geçer. Müezzinler genellikle güzel sesli kişilerden seçilir. Müezzin, ezan okurken kıbleye döner. Bazı camilerde müezzin mahfili denen bir platform bulunmaktadır. Namaz arasındaki duaları buradan okur.

 Vaaz kürsü ve Müezzinlik güzel sesli kişilerin okumasıyla zaman içinde sanat haline gelmiştir. Vaaz kürsü ve Müezzinlik mesleğinde, müezzin her vakit ezanını farklı bir makamda okur. Osmanlı döneminde yazıda belirtildiği makamlarda okunur. Sabah ezanında saba makamında okunurken öğle ezanı rast makamında okunur. İkindi ezanı hicaz makamında okunur. Segah makamı akşam ezanı; yatsı namazı uşşak makamında okunur.

 Vaaz kürsüsü Ankara her zaman yanınızda. Ürünlerimiz ile size en uygun fiyat ve kaliteyi sağlamaktayız. Bizim için öncelik her zaman sizin memnuniyetiniz.

Vaaz Kürsüsü & Müezzinlik cemaat safının kesilmesini önlemek için yüksekçe yapılır. Bunların üstü oymalarla süslüdür. Yerlerine bir minder konulur Önlerinde kitap koymaya mahsus rahleler vardır .

 
Ürün Görselleri
 

 

Ürün Sipariş Formu